Dovolená na zahradě

Inspirativní speciál pro ty, kteří – ač jim nic nebrání navštívit kterýkoli kout světa – rádi stráví aspoň část prázdnin na vlastní zahradě.

  • 69,90 Kč
Dovolená na zahradě

Obsah čísla

Voda Dáte přednost bazénu, vířivce, nebo spíš sauně? Anebo snad přírodnímu koupání v biotopu? Připravili jsme několik praktických tipů, jak vodní prvek vybrat s ohledem na vaše záliby i na velikost zahrady a také kam ho umístit, aby nepůsobil rušivě.


Pohledové clony Jedna z nejdůležitějších věcí (nejen na zahradě) je soukromí. Máme pro vás malý přehled prvků, které je dokážou zajistit – od plotů přes zdi až po treláže a mobilní clony.


Budiž stín Za horkého léta je nejlíp tam, kam slunce nemůže. Připravili jsme přehlídku účinných řešení – od slunečníků přes sluneční plachty až po stromy s hustou a širokou korunou.


Venkovní kuchyně V létě je příjemné přesunout vaření ven. Venkovní kuchyně mohou mít mnoho podob – my vám ukážeme některá zdařilá řešení a přidáme pár praktických tipů.


Jako ve Středomoří… Se změnou klimatu je stále snadnější se ve středoevropské zahradě přiblížit tomu, co známe z dovolené u moře. Které rostliny u nás přežijí? A které doplňky přinesou kýženou náladu Mediteránu? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější…


Malé domácí safari Možná vás překvapí, kolik druhů živočichů má ve vaší zahradě domov… Vezměte atlas a lupu a vydejte se s dětmi na objevnou výpravu!


Inspirace Dálným východem Z japonských lesních zahrad vyzařuje to, co nám dnes tolik chybí: klid. Chtěli byste si meditativní zahradu zřídit (a užít) i ve střední Evropě? Poradíme jak na to…


Zahrada v nádobách Nejvíc času trávíme na terase. Proto si zaslouží co nejzajímavější osázení. Vybrali jsme rostliny, které by u vás neměly chybět…